Strona główna Książki 200 pomysłów na ćwiczenia umysłowe dla osób starszych. Poradnik dla animatorów, edukatorów i liderów

200 pomysłów na ćwiczenia umysłowe dla osób starszych. Poradnik dla animatorów, edukatorów i liderów

Parametry

  • Format: 168x238 mm
  • Ilość stron: 288
  • ISBN: 978-83-959410-3-0
  • Publikacja: 1 czerwca 2022

Opis

Przemierzając Polskę jako psycholog i edukator osób starszych poznałem wielu animatorów, edukatorów i liderów senioralnych. Wielu z nich mówiło, że chciałoby dowiedzieć się więcej o tym, jak prowadzić aktywizację umysłową i zachęcać seniorów do wysiłku intelektualnego. Niniejsza książka jest odpowiedzią na te potrzeby. Przygotowując tą publikację starałem się opisać w niej wszystko to, co warto wiedzieć, by skutecznie zachęcać osoby starsze do zadbania o umysł.

 

Pracując nad koncepcją tej książki wracałem w myślach do momentu, gdy zaczynałem swoją pracę z osobami w wieku 60+ i myślałem o tym, co wtedy przydałoby mi się, by prowadzić interesujące i dobre merytorycznie zajęcia. Efektem tego procesu myślowego jest praktyczny poradnik, który, w zależności od potrzeb, pomoże ukształtować bądź uzupełnić Twój warsztat pracy.

 

W pierwszej części książki znajdziecie zwięźle podaną wiedzę dotyczącą prowadzenia aktywizacji poznawczej. Dowiesz się z niej, o co zadbać przed rozpoczęciem tego typu zajęć, jak może wyglądać przykładowa sesja treningu umysłu oraz poznasz strony, oprogramowanie i aplikacje, które mogą być pomocne przy przygotowaniu zajęć dla osób starszych. Ponadto opisałem tam wskazówki ważne z punktu widzenia pracy z tą grupą wiekową, zarysowałem szerszą perspektywę patrzenia na utrzymanie sprawności umysłowej oraz opisałem jak dbać o siebie i stały rozwój swoich kompetencji.

 

Główna część książki zawiera 200 pomysłów na aktywizację umysłową. Znajdziecie tam różne formy. Od prostych ćwiczeń do zastosowania od razu, poprzez złożone czynności poznawcze; inspiracje, by wypróbować czegoś nowego i wyjść poza strefę komfortu; po pomysły na działania, wydarzenia i happeningi, które swoim zasięgiem wykraczają poza mury instytucji, w których na co dzień pracujecie.

 

Szeroka baza materiałów ułatwia przygotowanie zajęć dopasowanych do potrzeb i możliwości seniorów oraz fazy procesu grupowego, w którym się znajdujecie. Przygotowując poradnik starałem się przy tym maksymalnie uprościć organizację treści. Każdy z 200 pomysłów zajmuje jedną stronę, co ułatwia korzystanie z książki w praktyce.ZAJRZYJ DO ŚRODKA KSIĄŻKI!

 

 

O autorze
Piotr Łącki – psycholog, podróżnik i popularyzator wiedzy o utrzymaniu sprawności umysłowej i fizycznej w wieku 60+. Od niemal 10 lat prowadzi warsztaty psychologiczne, spotkania autorskie oraz wykłady psychoedukacyjne na terenie całego kraju. Autor siedmiu publikacji skierowanych do osób 60+ oraz edukatorów senioralnych.

Dostawa

Sposób dostawy: Koszt dostawy:
Paczkomat InPost 14,00 zł (darmowa dostawa od 149,99 zł)
Poczta Polska (Pocztex 2.0 Kurier) 16,00 zł (darmowa dostawa od 149,99 zł)
Kurier InPost 16,00 zł (darmowa dostawa od 149,99 zł)
Kurier Fedex 16,00 zł (darmowa dostawa od 149,99 zł)
ORLEN Paczka 14,00 zł (darmowa dostawa od 149,99 zł)

ZAMÓW DO 12:00 – WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA!

Cena

80,00 zł

Liczba sztuk

Dostawa od 14,00 zł

ZAMÓW DO 12:00 – WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA!


Zapytaj o produkt

Cena

80,00 zł

Liczba sztuk

Dostawa od 14,00 zł

ZAMÓW DO 12:00 – WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA!


Zapytaj o produkt