Strona główna Książki Ćwiczenia umysłowe dla młodych duchem na cały rok

Ćwiczenia umysłowe dla młodych duchem na cały rok

Parametry

  • Format: 158x238 mm
  • Ilość stron: 216
  • ISBN: 9788395941047
  • Publikacja: 8 listopada 2022

Opis

Rzymski poeta Owidiusz mawiał, że kropla drąży skałę nie siłą, a częstotliwością padania. Codzienny i różnorodny wysiłek umysłowy daje zdecydowanie lepsze efekty niż działanie zrywami bądź bierne spędzanie czasu. Chciałbym zachęcić Cię do regularnego stawiania wyzwań swojemu umysłowi przez cały rok.

Dbanie o umysł to nie tylko ćwiczenia. W książce namawiam Cię, aby zadbać o siebie kompleksowo. Aktywność fizyczna, świadome odżywianie, dobry sen, nazywanie emocji, odpoczynek, uczenie się i doświadczanie nowych rzeczy to elementy, które będziemy wkomponowywać w nasz trening.

Wychodzenie poza schemat, a czasami poza strefę komfortu, jest częścią wyzwania, które czeka na Ciebie na kolejnych stronach. Będziemy aktywizowali wszystkie zmysły.

Trening podzielony jest na 52 tygodnie. Każdego tygodnia, od poniedziałku do piątku, będą czekały na Ciebie nowe ćwiczenia i łamigłówki. Niektóre zadania będą wymagały Twojego zaangażowania w weekend, choć w większości przypadków zostawiam ten czas do Twojej dyspozycji. Wykorzystaj go tak, jak lubisz.

Aby optymalnie wykorzystać potencjał umysłu, przygotowałem rozmaite ćwiczenia na różnym poziomie trudności. Z pewnością znajdziesz zadania, które lubisz i ich rozwiązanie zajmie Ci dosłownie kilka minut. Z drugiej strony, pojawią się ćwiczenia, z którymi nigdy się nie spotkałaś/spotkałeś, a ich rozwiązanie będzie wymagało więcej czasu. Nie zrażaj się początkowymi trudnościami. Nieraz warto wrócić do ćwiczenia po jakimś czasie.

Pamiętaj, że podejmując wysiłek poznawczy i ucząc się nowych rzeczy, stymulujesz powstawanie nowych połączeń w mózgu.

Kieszonkowy format książki sprawia, że łatwo będzie Ci zabrać ją z sobą, gdy wyjeżdżasz bądź masz zaplanowanych dużo aktywności poza domem. W ten sposób chciałbym ułatwić Ci wytrwanie w umysłowym wyzwaniu do ostatniego ćwiczenia.

Odpowiedzi do ćwiczeń znajdują się na końcu każdego tygodnia, co ułatwi Ci porównanie Twojego rozwiązania z kluczem. Odpowiedzi pominąłem jedynie w przypadku zadań, których weryfikacji możesz dokonać sam.

Zajrzyj do środka - zobacz demo!

Dostawa

Sposób dostawy: Koszt dostawy:
Paczkomat InPost 14,00 zł (darmowa dostawa od 149,99 zł)
Poczta Polska (Pocztex 2.0 Kurier) 16,00 zł (darmowa dostawa od 149,99 zł)
Kurier InPost 16,00 zł (darmowa dostawa od 149,99 zł)
Kurier Fedex 16,00 zł (darmowa dostawa od 149,99 zł)
ORLEN Paczka 14,00 zł (darmowa dostawa od 149,99 zł)

ZAMÓW DO 12:00 – WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA!

Cena

46,00 zł

Liczba sztuk

Dostawa od 14,00 zł

ZAMÓW DO 12:00 – WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA!


Zapytaj o produkt

Cena

46,00 zł

Liczba sztuk

Dostawa od 14,00 zł

ZAMÓW DO 12:00 – WYSYŁAMY TEGO SAMEGO DNIA!


Zapytaj o produkt